V posledních letech vznikla v Úvalech řada báječných nápadů. A všechny, dáme-li do čitatele jakéhosi „zlomku“, mají společného jmenovatele, který by se snad dal definovat takto: Žijeme v Úvalech a chceme, aby se toto město stalo důstojným místem k životu našeho i našich dětí.

A proto je velmi nutné, abychom nežili jen v přítomnosti „ze dne na den“, ale abychom dbali na minulost našeho města – a také na jeho budoucnost. Děláme to pro nás – i pro naše děti. My zde žijeme – popřípadě jsme se rozhodli zde žít, no a naše děti nás, chtě nechtě,  následují.

Dnes, společně s dětmi, založíme alej, která, alespoň doufám, bude krásnou a důstojnou připomínkou toho, že jsme tady byli my a že zde budou i naše děti. Tím, že zasadíme strom, posíláme i pozdrav budoucím generacím – a říkáme jim: Hele, my jsme něco započali, koukejte se také snažit.

Já osobně jsem přesvědčen, že mají Úvaly obrovský potenciál, aby se staly úžasným centrem v bezprostřední blízkosti hlavního města Prahy. Vždy říkám: „Poslední úval a pak už jen kolínská rovina …“ No vemte si to: Které město v okolí Prahy se může pyšnit tolika rybníky, tolika vodotečemi, údolím a hlubokými lesy??

Od dnešního dne i „alejí úvalských dětí“. Držme jí palce. Je symbolem naší přítomnosti a budoucnosti.

(z proslovu starosty města MUDr. Jana Šťastného, Vinice, 24. listopadu 2012, 14.00 hodin)

Vyjádřete se k tématu
Jméno:
E-mail:
WWW:
Komentář: